×

Napísali o nás

Pekné bývanie: Ubytovanie zážitkom

Nad štiavnickou kaviarňou Divná Pani sa možno diviť interiérom galérií zážitkového bývania s atmosférou štiavnických zlatých čias. Interiéry sú „strihnuté“ trochu surrealisticky, svetácky a ešte aj bohémsky rozmarmi slohov z prelomu 19. a 20. storočia, začiatkami moderny, niečo sa tu korenilo orientom, iné graduje érou starého dobrého rocku, kde-tu sa primiešal industriál...

FashionTV

Jasmina Alagič, Dominika Ducová, Erika Bugárová a Nikol Švantnerová a ich horúce tipy na darčeky

Pozrite si celé video TU

Pekné bývanie: Najkrajšie zákutia Banskej Štiavnice

Ak práve stojíte pred dilemou, či ísť na dovolenku k moru alebo predsa len čo-to pochodiť po slovenských kútoch, možno vám pomôže rozhodnúť sa práve naša reportáž z potuliek po Banskej Štiavnici.

Pozrite si celý článok tu: Pekné bývanie: Najkrajšie zákutia Banskej Štiavnice

Kniha Banská Štiavnica - UNESCO

The World Heritage City Banská Štiavnica - mesto svetového dedičstva UNESCO 2017

Vydalo Štúdio HARMONY, s. r. o. Banská Bystrica

Časopis Môj Dom

"Banská Štiavnica dýcha špecifickou atmosférou, čo priťahuje mnohých. V jej srdci, na miestnom korze nazývanom trotuár, nájdete nevšednú kaviareň, ktorá je pre toto mesto priam stvorená."

Časopis Môj Dom vydanie 2/2015 rubrika "inšpirácia" - seriál Najlepšie nápady z kaviarní

Časopis Eva

"Nedajte sa zmiasť názvom tejto vynikajúcej kaviarne. Budete sa tu cítiť štýlovo, romanticky aj bohémsky. Táto dáma má všetky podoby a miluje módu, dizajn, kávu, čokoládu, mojito, koláče aj zdravé pochúťky. V Banskej Štiavnici vedia ako na nás. Kaviareň Divná pani je náš favorit."

Časopis EVA, 2/2015 rubrika Kalendár

Dobrôtky zo záhradky

V poslednej dobe som bola trošku nestíhačka..viete..vianočný zhon aj keď sa snažím mu nepodľahnúť úplne...ale to sa napraví..je piatok...dokončím ešte jedny sušienky ..vyložím nohy,spravím čaj a pustím sa do čítania vždy sa teším na nové vydania mojich obľúbených časopisov. Prvý krát som si kúpila magazín PYRE a som príjemne prekvapená. Kniha z LIDLA je už tiež doma:) včera som bola v jednej fantastickej kaviarni. Slovo fantastická je málo. Kaviareň Divná pani v Banskej Štiavnici mi učarovala! Bola to láska na prvý pohľad a ak budete mať cestu určite sa zastavte. To prostredie, tá atmosféra.. no úžasný romantický večer to bol. a o tom obchodíku s čokoládou a makronkami..to sa nedá opísať..to treba vidieť:) .. zo ♡ vám želám krásny večer. Spomalte, vyložte nohy ved aj ježiško sa narodil v chlieve..tak snáď to prežijeme aj my keď nebude všetko tip top:) vianoce sú o niečom inom ako nahananím sa za darčekmi. ♡ mirka

Banský víkend: Divná Pani a Leháro

Vikend, piatok, dobrodružstvo, kľukatá cesta na trase Bratislava- Banská Štiavnica, cieľ, krásny penzión, banské mesto, historické uličky v centre, Art Café, Divná pani, svadba. Hoci bol tento víkend náročný, určite stál za to! S dobrou kamoškou, Dominikou sme mali česť navštíviť krásne historické mesto Banská Štiavnica pri príležitosti svadby našich spoločných priateľov.

Plus.google.com

Štýlová kaviareň a čajovňa v centre mesta. Oplatí sa ju nielen kvôli atmosfére navštíviť. Človek tam nejako splynie s časom....

english manin slovakia.com

The “Weird Woman” of Banská Štiavnica

Just as a ship is a woman, so a cafe or bar can be – and a decidedly strange one at that. Weird and wonderful Divná Pani (English translation = “strange lady”) on the main street of Banská Štiavnica’s historic Old Town is an ambassador for a side to this beautiful mountain settlement that many people overlook: its well-established tradition of cool counterculture cafe-bars.

Tripadvisor.com

Brilliant place, great service, nice coffee, wide selection. You cant miss it when visiting this lovely town.

S detmi.com

Divná pani je kaviareň s dennou prevádzkou, ktorá sídli v centre Banskej Štiavnice. Prekrásne prostredie, príjemná atmosféra, výborná káva a nápoje robia z kaviarne miesto, kde sa hostia radi vracajú. Pre deti je pripravený detský kútik - baby klub Divinko, kde sa deti môžu pohrať, zatiaľ čo si ocko a mamina oddýchnu a vychutnajú svoju šalku kávy.

Renesancia Divnej pani

Štiavnické noviny 02/2013

Kaviarnička Divná pani patrí k najoriginálnejším a najobľúbenejším zariadeniam tohto typu v našom meste. Získala si stálu klientelu Štiavničanov, ale obdivujú ju aj turisti, ktorí sa pri opätovných návštevách radi do nej vracajú. Aby bolo prostredie ešte atraktívnejšie, majitelia urobili niekoľko zaujímavých zmien. O nich sme sa pri šálke výborného mätového čaju porozprávali s JUDr. Dianou Celderovou.

KamNaKavu.sk

Pri vstupe do kaviarne som dostal do tela pocit, že som zmenil časopriestor. V kaviarni akokeby zastal čas. Zariadené v starodávnom štýle s množstvom vecí na stenácha v poličkách.
Rezervácia ubytovania